Logo serwisu Informowani.pl

poniedziałek, 16 września 2024

Iga Świątek pewnie wkracza do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu

Iga Świątek kontynuuje swój marsz po olimpijskie złoto! W meczu 1/8 finału Polka, po raz kolejny prezentując solidną formę, pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:3, 6:4. W ćwierćfinale, już w środę, zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.

Spotkanie z Wang, choć zakończone w dwóch setach, nie było pozbawione emocji. Pierwszy set toczył się pod dyktando Świątek, która po przełamaniu w szóstym gemie pewnie zamknęła partię wynikiem 6:3. Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia Polki, która przełamała rywalkę na otwarcie. Chinka odpowiedziała jednak przełamaniem powrotnym, doprowadzając do wyrównania 1:1.

Mecz obfitował w długie i zacięte wymiany, co potwierdza czas trwania spotkania - 110 minut. Po przełamaniu na 3:2 dla Świątek, gra została przerwana z powodu problemów zdrowotnych Chinki. Po wznowieniu gry Wang zdołała odrobić stratę przełamania, doprowadzając do stanu 4:4. Ostatecznie jednak to Świątek, zachowując zimną krew, przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając drugiego seta 6:4.

W ćwierćfinale na Polkę czeka Danielle Collins. Amerykanka, rozstawiona w turnieju z numerem ósmym, pokonała w 1/8 finału Kolumbijkę Camilę Osorio 6:0, 4:6, 6:3. Bilans spotkań Świątek z Collins to sześć zwycięstw Polki i jedna porażka, poniesiona dwa lata temu w półfinale Australian Open.

Emocjonujący dzień przyniósł również kilka niespodzianek. Z turniejem pożegnała się między innymi rozstawiona z numerem drugim Coco Gauff, która uległa Chorwatce Donnie Vekić. Z rywalizacji odpadła również finalistka tegorocznych French Open i Wimbledonu, Jasmine Paolini, pokonana przez Słowaczkę Anną Karoliną Schmiedlovą.

Z zawodami pożegnały się także: rozstawiona z numerem siódmym Maria Sakkari, brązowa medalistka poprzednich igrzysk Elina Switolina oraz rozstawiona z "dziewiątką" Czeszka Barbora Krejcikova.