Logo serwisu Informowani.pl

poniedziałek, 16 września 2024

Biało-Czerwone z historycznym zwycięstwem na igrzyskach. Japonki pokonane w Paryżu

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce wspaniale zainaugurowała swój udział w igrzyskach olimpijskich po 16 latach przerwy, pokonując w pierwszym meczu fazy grupowej reprezentację Japonii 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 28:26).

Reprezentacja Polski kobiet pokonała w Paryżu w czterech setach Japonię.fot. Conny Kurth/Polska Siatkówka

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce wspaniale zainaugurowała swój udział w igrzyskach olimpijskich po 16 latach przerwy, pokonując w pierwszym meczu fazy grupowej reprezentację Japonii 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 28:26). W hali Arena Paris Sud 1 kibice byli świadkami niezwykle zaciętego i pełnego emocji widowiska, w którym nie brakowało długich wymian, fantastycznych interwencji i zwrotów akcji.

Polki, prowadzone przez włoskiego trenera Stefano Lavariniego, od początku meczu musiały zmierzyć się z silnym oporem ze strony Japonek. Pierwszy set, pomimo wyrównanej walki i prowadzenia punktowego w pewnych momentach, zakończył się zwycięstwem drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni 25:20.

Biało-Czerwone nie załamały się jednak porażką w pierwszej odsłonie. Wręcz przeciwnie, wróciły na boisko z jeszcze większą determinacją i wolą walki. W drugim secie, dzięki znakomitej grze w ataku i bloku, Polki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 25:21.

Trzecia partia to prawdziwy festiwal długich wymian i efektownych zagrań po obu stronach siatki. Ostatecznie, po raz kolejny to Polki okazały się skuteczniejsze, triumfując 25:23 i obejmując prowadzenie w całym spotkaniu.

Czwarty set to prawdziwy thriller i popis nerwów ze strony obu zespołów. Japonki, walcząc o pozostanie w meczu, postawiły Polkom bardzo trudne warunki. Ostatecznie jednak to Biało-Czerwone, po zaciętej walce na przewagi, zdołały wygrać seta 28:26 i przypieczętować zwycięstwo w całym spotkaniu.

Zwycięstwo nad Japonią to doskonały prognostyk przed kolejnymi spotkaniami Polek w fazie grupowej. Już w środę Biało-Czerwone zmierzą się z reprezentacją Kenii, a cztery dni później przyjdzie im zmierzyć się z faworyzowanymi Brazylijkami.

Polska: Natalia Mędrzyk, Agieszka Korneluk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Maria Stenzel, Katarzyna Wenerska, Malwina Smarzek, Martyna Czyrniańska. Trener: Stefano Lavarini

Japonia: Koyomi Iwasaki, Kotona Hayashi, Mayu Ishikawa, Nichika Yamada, Sarina Nishida (Koga), Ayaka Araki, Satomi Fukudome (L) oraz Airi Miyabe, Nanami Seki, Yukiko Wada. Trener: Masayoshi Manabe

Awans uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. Dołączą do nich cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem punktowym.