Logo serwisu Informowani.pl

niedziela, 08 września 2024

Anglia awansuje do półfinału Euro 2024 po rzutach karnych

Düsseldorf był świadkiem kolejnego, rozstrzyganego w dogrywce i rzutach karnych meczu Euro 2024.

Reprezentacja Anglii świętująca zwycięski rzut karny Trenta Alexandra-Arnolda, podczas meczu o półfinał, Anglia - Szwarcaria, w dniu 6 lipca 2024 r.

Düsseldorf był świadkiem kolejnego, rozstrzyganego w dogrywce i rzutach karnych meczu Euro 2024. Tym razem lepsi w tym pojedynku na nerwy okazali się Anglicy, którzy pokonali Szwajcarów 5:3 i zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła emocji, obie drużyny grały ostrożnie, unikając ryzyka. Dopiero kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gra nabrała tempa. W 75. minucie Szwajcarzy objęli prowadzenie dzięki bramce Breela Embolo, który skutecznie wykorzystał znakomitą akcję i podanie z prawej strony.

Anglicy nie poddali się i błyskawicznie odpowiedzieli. W 80. minucie Bukayo Saka płaskim strzałem zza pola karnego zaskoczył bramkarza Szwajcarii, Yana Sommera, wyrównując wynik.

Mecz przeszedł w fazę dogrywki, w której obie drużyny miały swoje szanse. W drugiej połowie dogrywki Xherdan Shaqiri był o włos od zdobycia spektakularnej bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, ale piłka trafiła w spojenie bramki Pickforda.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a losy meczu rozstrzygnęły się w rzutach karnych. Anglicy okazali się lepsi, wygrywając 5-3. Już w pierwszej serii pomylił się Manuel Akanji, którego słaby strzał obronił Jordan Pickford.

W półfinale Anglicy zmierzą się ze zwycięzcą pary Hiszpania - Francja. Mecz odbędzie się w najbliższy wtorek lub środę.

Anglia - Szwajcaria 1:1 po dogrywce (1:1, 0:0), karne 5-3
Bramki: 0:1 Breel Embolo (75), 1:1 Bukayo Saka (80).